FD3600009
Diodes Incorporated
FD3600009
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FD3600009 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FD3600009
Manufacturer Diodes Incorporated
Description OSCILLATOR XO 36.000MHZ CMOS SMD
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Series:SaRonix-eCera™ FD
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:CMOS
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±25ppm
Frequency:36MHz
Detailed Description:36MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):15mA