FCR2WSJR-52-12R
Buy FCR2WSJR-52-12R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FCR2WSJR-52-12R
Manufacturer Yageo
Description RES 2W 5% AXIAL
(In US Dollars)
6000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:-350/ +350ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Series:FCR
Resistance:12 Ohms
Power (Watts):2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Features:Flame Proof, Safety
Detailed Description:12 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Carbon Film