FCE17C37SN4E0
Buy FCE17C37SN4E0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FCE17C37SN4E0
Manufacturer Amphenol Commercial Products
Description CONN D-SUB RCPT 37POS VERT SLDR
(In US Dollars)
60 pcs
Data sheet
Wire Gauge:-
Voltage Rating:-
Termination:Solder
Shell Size, Connector Layout:4 (DC, C)
Shell Material, Finish:Steel, Tin Plated
Series:FCE17
Packaging:Bulk
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Rows:2
Number of Positions:37
Mounting Type:Through Hole
Ingress Protection:-
Housing Material:Thermoplastic, Glass Filled
Flange Feature:Board Side (4-40)
Features:Filter
Detailed Description:37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating:5A