FCE17B25PE240
Buy FCE17B25PE240 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FCE17B25PE240
Manufacturer Amphenol Commercial Products
Description CONN D-SUB PLUG 25POS VERT SLDR
(In US Dollars)
40 pcs
Termination:Solder
Shell Size, Connector Layout:3 (DB, B)
Packaging:Bulk
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Rows:2
Number of Positions:25
Mounting Type:Through Hole
Flange Feature:Housing/Shell (Unthreaded)
Features:Filter, Grounding Indents
Detailed Description:25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Current Rating:5A