FCE17B25AD480
Amphenol Commercial (Amphenol ICC)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FCE17B25AD480 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FCE17B25AD480
Manufacturer Amphenol Commercial Products
Description FILT DSUB 25POS M-F ADPTR
(In US Dollars)
40 pcs
Data sheet
Shielding:-
Shell Material, Finish:Steel, Tin Plated
Series:FCE17
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Rows:2
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Includes:-
Housing Color:Black
Features:Filter
Detailed Description:Adapter Connector D-Sub, 25 Pin Female To D-Sub, 25 Pin Male Free Hanging (In-Line)
Current Rating:5A
Convert To (Adapter End):D-Sub, 25 Pin Female
Convert From (Adapter End):D-Sub, 25 Pin Male