FCC17C37AD400
Buy FCC17C37AD400 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FCC17C37AD400
Manufacturer Amphenol Commercial Products
Description FILT DSUB 37POS M-F ADPTR
(In US Dollars)
60 pcs
Series:FCC17
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Includes:-
Housing Color:Black
Features:Filter
Detailed Description:Adapter Connector D-Sub, 37 Pin Female To D-Sub, 37 Pin Male Free Hanging (In-Line)
Current Rating:5A
Convert To (Adapter End):D-Sub, 37 Pin Female
Convert From (Adapter End):D-Sub, 37 Pin Male