FBMJ1608HS280NT
Taiyo Yuden
FBMJ1608HS280NT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FBMJ1608HS280NT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FBMJ1608HS280NT
Manufacturer Taiyo Yuden
Description FERRITE BEAD 28 OHM 0603 1LN
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:FB
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:587-1763-1
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Impedance @ Frequency:28 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.039" (1.00mm)
Filter Type:Power Line
DC Resistance (DCR) (Max):7 mOhm
Current Rating (Max):4A