FBMH1608HM470-T
Taiyo Yuden
FBMH1608HM470-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FBMH1608HM470-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FBMH1608HM470-T
Manufacturer Taiyo Yuden
Description Ferrite Beads Power Chip 47Ohm 25% 100MHz 3.5A 20mOhm DCR 0603 Automotive T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 102921 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:FB
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:587-1743-2
FBMH1608HM470-T-ND
FBMH1608HM470T
FC FB MH1608HM470-T
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Lines:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:5 Weeks
Impedance @ Frequency:47 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.035" (0.90mm)
Filter Type:Power Line
DC Resistance (DCR) (Max):20 mOhm
Current Rating (Max):3.5A