FBA04HA600KD-00
Taiyo Yuden
FBA04HA600KD-00
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FBA04HA600KD-00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FBA04HA600KD-00
Manufacturer Taiyo Yuden
Description FERRITE BEAD 60 OHM AXIAL 1LN
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Size / Dimension:0.138" Dia x 0.236" L (3.50mm x 6.00mm)
Series:FB
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:FB FBA04HA600KD-00
FBA04HA600KD00
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Number of Lines:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance @ Frequency:60 Ohms @ 50MHz
Height (Max):-
Filter Type:-
DC Resistance (DCR) (Max):10 mOhm
Current Rating (Max):7A