FA24C0G2W562JNU06
TDK Corporation
FA24C0G2W562JNU06
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FA24C0G2W562JNU06 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. FA24C0G2W562JNU06
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 5600PF 450V C0G RADIAL
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:450V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm)
Series:FA
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Style:Formed Leads
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:5600pF ±5% 450V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Capacitance:5600pF