F971D226MCC
Nichicon
F971D226MCC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F971D226MCC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. F971D226MCC
Manufacturer Nichicon
Description CAP TANT 22UF 20V 20% 2312
(In US Dollars)
500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Rated:20V
Type:Molded
Tolerance:22µF
Surface Mount Land Size:-
Supplier Device Package:C
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Series:F97
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:2312 (6032 Metric)
Other Names:493-5845-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Part Number:F971D226MCC
Lifetime @ Temp.:1.1 Ohm
Height - Seated (Max):0.106" (2.70mm)
Features:High Reliability
Expanded Description:22µF ±20% Molded Tantalum Capacitors 20V 2312 (6032 Metric) 1.1 Ohm
ESR (Equivalent Series Resistance):±20%