F951V105MSAAQ2
AVX Corporation
F951V105MSAAQ2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F951V105MSAAQ2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. F951V105MSAAQ2
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP TANT 1UF 35V 20% 1206
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:35V
Type:Conformal Coated
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:F95, Frameless™
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:478-8514-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Manufacturer Size Code:S
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.063" (1.60mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):8 Ohm
Detailed Description:1µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35V 1206 (3216 Metric) 8 Ohm
Capacitance:1µF