F8025X24B-FHR
Mechatronics
F8025X24B-FHR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F8025X24B-FHR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. F8025X24B-FHR
Manufacturer Mechatronics
Description FAN AXIAL 80X25MM 24VDC
Data sheet
Width:25.00mm
Weight:0.182 lb (82.55g)
Voltage Range:-
Voltage - Rated:24VDC
Termination:2 Wire Leads
Static Pressure:0.260 in H2O (64.8 Pa)
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Series:F8025-H
RPM:4200 RPM
Other Names:1570-1064
Operating Temperature:-
Noise:39.0 dB(A)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Frame:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Material - Blade:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Ingress Protection:-
Features:-
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.260A