F8025X12B1-FHR
Mechatronics
F8025X12B1-FHR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F8025X12B1-FHR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. F8025X12B1-FHR
Manufacturer Mechatronics
Description FAN AXIAL 80X25MM 12VDC TACH
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 790 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Width:25.00mm
Weight:0.182 lb (82.55g)
Voltage Range:-
Voltage - Rated:12VDC
Termination:3 Wire Leads
Static Pressure:0.260 in H2O (64.8 Pa)
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Series:F8025-H
RPM:4200 RPM
Other Names:1570-1063
Operating Temperature:-
Noise:39.0 dB(A)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lifetime @ Temp.:-
Ingress Protection:-
Features:Speed Sensor (Tach)
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.480A