F8025S12B2-FHR-TTL
Mechatronics
F8025S12B2-FHR-TTL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F8025S12B2-FHR-TTL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. F8025S12B2-FHR-TTL
Manufacturer Mechatronics
Description FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 10 pcs
Reference Price
Data sheet
Width:25.00mm
Weight:0.182 lb (82.55g)
Voltage Range:-
Voltage - Rated:12VDC
Termination:3 Wire Leads
Static Pressure:0.070 in H2O (17.4 Pa)
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Series:F8025-H
RPM:2000 RPM
Other Names:1570-1576
Operating Temperature:-
Noise:22.0 dB(A)
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material - Frame:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Material - Blade:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Ingress Protection:-
Features:Locked Rotor Sensor
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.075A