F8025H12B-FSR
Mechatronics
F8025H12B-FSR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F8025H12B-FSR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. F8025H12B-FSR
Manufacturer Mechatronics
Description FAN AXIAL 80X25MM 12VDC
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 219 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Width:25.00mm
Weight:0.174 lb (78.93g)
Voltage Range:-
Voltage - Rated:12VDC
Termination:2 Wire Leads
Static Pressure:0.120 in H2O (29.9 Pa)
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Series:F8025
RPM:2400 RPM
Other Names:1570-1061
Operating Temperature:-
Noise:29.0 dB(A)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Frame:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Material - Blade:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lifetime @ Temp.:-
Ingress Protection:-
Features:-
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.145A