F8025E24B1-FHR
Mechatronics
F8025E24B1-FHR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F8025E24B1-FHR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. F8025E24B1-FHR
Manufacturer Mechatronics
Description FAN AXIAL 80X25MM TACH 24VDC
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Width:25.00mm
Weight:0.182 lb (82.55g)
Voltage Range:-
Voltage - Rated:24VDC
Termination:3 Wire Leads
Static Pressure:0.210 in H2O (52.3 Pa)
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Series:F8025-H
RPM:3600 RPM
Operating Temperature:-
Noise:35.0 dB(A)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Frame:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Material - Blade:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Features:Speed Sensor (Tach)
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.140A