F6025X24B-RH-L20
Mechatronics
F6025X24B-RH-L20
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F6025X24B-RH-L20 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. F6025X24B-RH-L20
Manufacturer Mechatronics
Description FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
11 pcs
Data sheet
Width:25.00mm
Weight:0.139 lb (63.05g)
Voltage Range:-
Voltage - Rated:24VDC
Termination:2 Wire Leads
Static Pressure:0.370 in H2O (92.2 Pa)
Size / Dimension:Square - 60mm L x 60mm H
Series:F6025-H
RPM:5800 RPM
Other Names:1570-1561
Operating Temperature:-
Noise:42.0 dB(A)
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material - Frame:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Material - Blade:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lifetime @ Temp.:-
Ingress Protection:-
Features:-
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.170A