F6025X12B1-RHR-EM
Mechatronics
F6025X12B1-RHR-EM
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F6025X12B1-RHR-EM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. F6025X12B1-RHR-EM
Manufacturer Mechatronics
Description FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Width:25.00mm
Weight:0.139 lb (63.05g)
Voltage Range:-
Voltage - Rated:12VDC
Termination:3 Wire Leads
Static Pressure:0.370 in H2O (92.2 Pa)
Size / Dimension:Square - 60mm L x 60mm H
Series:F6025-H
RPM:5800 RPM
Other Names:1570-1556
Operating Temperature:-
Noise:42.0 dB(A)
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material - Frame:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Material - Blade:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lifetime @ Temp.:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:IP57 - Dust Protected, Waterproof
Features:Speed Sensor (Tach)
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.330A