F58000138
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F58000138 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. F58000138
Manufacturer Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Description SENSOR LINEAR 203.2MM WIRE LEAD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:30V
Termination Style:Wire Leads
Technology:Resistive
Supplier Device Package:-
Series:LT
Rotation Angle - Electrical, Mechanical:-
Resistance Tolerance:±20%
Resistance:8 kOhms
Packaging:Bulk
Package / Case:Cylinder
Output Signal:-
Output:Resistive
Other Names:LTS08N08KB5C
Operating Temperature:-40°C ~ 80°C
Mounting Type:Custom
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Linearity:±0.1%
Linear Range:0 ~ 203.20mm (0 ~ 8.00")