F4150R12KS4BOSA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F4150R12KS4BOSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. F4150R12KS4BOSA1
Manufacturer International Rectifier (Infineon Technologies)
Description IGBT MODULE VCES 1200V 150A
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):1200V
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:3.75V @ 15V, 150A
Supplier Device Package:Module
Series:-
Power - Max:960W
Package / Case:Module
Other Names:F4-150R12KS4
F4-150R12KS4-ND
SP000100435
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
NTC Thermistor:Yes
Mounting Type:Chassis Mount
Manufacturer Standard Lead Time:48 Weeks
Input Capacitance (Cies) @ Vce:10nF @ 25V
Input:Standard
IGBT Type:-
Detailed Description:IGBT Module Three Phase Inverter 1200V 180A 960W Chassis Mount Module
Current - Collector Cutoff (Max):5mA
Current - Collector (Ic) (Max):180A