F339X133333KDM2B0
Electro-Films (EFI) / Vishay
F339X133333KDM2B0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F339X133333KDM2B0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. F339X133333KDM2B0
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.033UF 10% 800VDC RAD
(In US Dollars)
750 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:800V
Voltage Rating - AC:330V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.492" L x 0.236" W (12.50mm x 6.00mm)
Series:F339X1
Ratings:X1
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:339X133333KDM2B0
Operating Temperature:-55°C ~ 110°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.472" (12.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.033µF Film Capacitor 330V 800V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.033µF