F339MX234731MDA2B0
Buy F339MX234731MDA2B0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. F339MX234731MDA2B0
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.047UF 20% 630VDC RAD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:310V
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.492" L x 0.157" W (12.50mm x 4.00mm)
Package / Case:Radial
Other Names:339MX234731MDA2B0
Operating Temperature:-55°C ~ 110°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.394" (10.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.047µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.047µF