F339MX222231JC02G0
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F339MX222231JC02G0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. F339MX222231JC02G0
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 2200PF 5% 630VDC RADIAL
(In US Dollars)
1250 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:310V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Series:F339M
Ratings:X2
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial
Other Names:339MX222231JC02G0
Operating Temperature:-55°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.354" (9.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:2200pF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:2200pF