F222K75Y5RR83K0R
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F222K75Y5RR83K0R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. F222K75Y5RR83K0R
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 2200PF 3KV Y5R RADIAL
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:Y5R
Size / Dimension:0.748" Dia (19.00mm)
Series:F
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Disc
Operating Temperature:-30°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Style:Formed Leads - Kinked
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:High Voltage
Failure Rate:-
Detailed Description:2200pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Y5R Radial, Disc
Capacitance:2200pF