F1772SX243331KFPB0
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F1772SX243331KFPB0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. F1772SX243331KFPB0
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD
(In US Dollars)
225 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:310V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.709" L x 0.433" W (18.00mm x 11.00mm)
Series:F1772S
Ratings:X2
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:1772SX243331KFPB0
Operating Temperature:-55°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.728" (18.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:0.33µF Film Capacitor 310V 630V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:0.33µF