F1238E48B1-FSR-TTL-L10
Mechatronics
F1238E48B1-FSR-TTL-L10
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F1238E48B1-FSR-TTL-L10 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. F1238E48B1-FSR-TTL-L10
Manufacturer Mechatronics
Description FAN AXIAL 119X38MM 48VDC WIRE
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Width:38.00mm
Weight:0.095 lb (43.09g)
Voltage Range:-
Voltage - Rated:48VDC
Termination:3 Wire Leads
Static Pressure:0.280 in H2O (69.7 Pa)
Size / Dimension:Square - 119mm L x 119mm H
Series:F1238-S
RPM:2800 RPM
Other Names:1570-1528
Operating Temperature:-
Noise:43.0 dB(A)
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material - Frame:-
Material - Blade:-
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lifetime @ Temp.:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Features:Speed Sensor (Tach)
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.210A