EXB-V4V1R5JV
Panasonic
EXB-V4V1R5JV
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EXB-V4V1R5JV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EXB-V4V1R5JV
Manufacturer Panasonic
Description RES ARRAY 2 RES 1.5 OHM 0606
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:0606
Size / Dimension:0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):1.5
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0606, Concave
Other Names:EXBV4V1R5JV
Y21R5TR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:2
Number of Pins:4
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Detailed Description:1.5 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0606, Concave