EXB-N8V152JX
Panasonic
EXB-N8V152JX
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EXB-N8V152JX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EXB-N8V152JX
Manufacturer Panasonic
Description RES ARRAY 4 RES 1.5K OHM 0804
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:0804
Size / Dimension:0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):1.5k
Power Per Element:31mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0804, Concave, Long Side Terminals
Other Names:EXBN8V152JX
Y10152TR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Detailed Description:1.5k Ohm ±5% 31mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Concave, Long Side Terminals