EXB-N8V114JX
Panasonic
EXB-N8V114JX
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EXB-N8V114JX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EXB-N8V114JX
Manufacturer Panasonic
Description RES ARRAY 4 RES 110K OHM 0804
(In US Dollars)
10000 pcs30000 pcs50000 pcs100000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:0804
Size / Dimension:0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Series:EXB
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):110k
Power Per Element:31mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0804, Concave, Long Side Terminals
Other Names:EXBN8V114JX
Y10114TR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:4
Number of Pins:8
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Detailed Description:110k Ohm ±5% 31mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Concave, Long Side Terminals