EXB-H6V223J
Panasonic
EXB-H6V223J
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EXB-H6V223J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EXB-H6V223J
Manufacturer Panasonic
Description RES ARRAY 3 RES 22K OHM 6SSIP
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:6-SIP
Size / Dimension:0.329" L x 0.087" W (8.35mm x 2.20mm)
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):22k
Power Per Element:100mW
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:6-SSIP
Other Names:EXB-H6V223
EXBH6V223
R2223
R2223CT
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:3
Number of Pins:6
Height - Seated (Max):0.106" (2.69mm)
Detailed Description:22k Ohm ±5% 100mW Power Per Element Isolated 3 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 6-SSIP