EXB-E10C473J
Panasonic
EXB-E10C473J
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EXB-E10C473J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EXB-E10C473J
Manufacturer Panasonic
Description RES ARRAY 8 RES 47K OHM 1608
(In US Dollars)
4000 pcs8000 pcs12000 pcs28000 pcs100000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:1608
Size / Dimension:0.157" L x 0.083" W (4.00mm x 2.10mm)
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):47k
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1608, Concave, Long Side Terminals
Other Names:EXBE10C473J
U8473TR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:8
Number of Pins:10
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Detailed Description:47k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1608, Concave, Long Side Terminals