EXB-24V200JX
Panasonic
EXB-24V200JX
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EXB-24V200JX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EXB-24V200JX
Manufacturer Panasonic
Description RES ARRAY 2 RES 20 OHM 0404
(In US Dollars)
20000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:0404
Size / Dimension:0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):20
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0404 (1010 Metric), Convex
Other Names:EXB24V200JX
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)
Detailed Description:20 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0404 (1010 Metric), Convex