EVK105CH0R8BW-F
Taiyo Yuden
EVK105CH0R8BW-F
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EVK105CH0R8BW-F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. EVK105CH0R8BW-F
Manufacturer Taiyo Yuden
Description CAP CER 0.8PF 16V C0H 0402
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±0.1pF
Thickness (Max):0.020" (0.52mm)
Temperature Coefficient:C0H
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:EVK
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:EVK105CH0R8BWF
RV EVK105 CH0R8BW-F
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:High Q, Low Loss
Detailed Description:0.8pF ±0.1pF 16V Ceramic Capacitor C0H 0402 (1005 Metric)
Capacitance:0.8pF