ETSA240375UD2-P5P-SZ
CUI, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ETSA240375UD2-P5P-SZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ETSA240375UD2-P5P-SZ
Manufacturer CUI, Inc.
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Weight:-
Voltage - Output:24V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:5.88" L x 2.46" W x 1.32" H (149.4mm x 62.4mm x 33.5mm)
Series:ETSA-UD (90W)
Region Utilized:Europe
Power (Watts):90W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:500mW (Max)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Cord
Input Connector:IEC 320-C8
Form:Desktop (Class II)
Efficiency:Level V
Detailed Description:24V 90W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord Input
Current - Output (Max):3.75A
Cord Length:72" (1.83m)