ETSA190210UD-P5P-SZ
Buy ETSA190210UD-P5P-SZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ETSA190210UD-P5P-SZ
Manufacturer CUI, Inc.
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 40W
Weight:-
Voltage - Output:19V
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Size / Dimension:2.97" L x 1.88" W x 1.11" H (75.5mm x 47.8mm x 28.2mm)
Series:ETSA-UD (40W)
Region Utilized:International
Power (Watts):40W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Other Names:ETSA190210UDP5PSZ
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:300mW (Max)
Efficiency:Level V
Detailed Description:19V 40W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):2.1A
Cord Length:72" (1.83m)