ETSA120100UD-P5P-SZ
CUI, Inc.
ETSA120100UD-P5P-SZ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ETSA120100UD-P5P-SZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ETSA120100UD-P5P-SZ
Manufacturer CUI, Inc.
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 12W
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs
50 pcs100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Weight:-
Voltage - Output:12V
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Size / Dimension:2.95" L x 1.87" W x 1.08" H (75.0mm x 47.5mm x 27.3mm)
Series:ETSA-UD (12W)
Region Utilized:International
Power (Watts):12W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Other Names:036-3396R
ETSA120100UDP5PSZ
T1158-P5P
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:300mW (Max)
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C8
Form:Desktop (Class II)
Efficiency:Level V
Detailed Description:12V 12W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):1A
Cord Length:72" (1.83m)