ETQ-P6F1R2HFA
Panasonic
ETQ-P6F1R2HFA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ETQ-P6F1R2HFA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ETQ-P6F1R2HFA
Manufacturer Panasonic
Description FIXED IND 1.2UH 14.2A 2.24 MOHM
(In US Dollars)
500 pcs1000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±30%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Shielding:Shielded
Series:PCC-F126F (N6)
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2-SMD, J-Lead
Other Names:ETQP6F1R2HFA
PCD1307TR
Operating Temperature:-
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:1.2µH
Height - Seated (Max):0.224" (5.70mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:1.2µH Shielded Inductor 14.2A 2.24 mOhm Max 2-SMD, J-Lead
DC Resistance (DCR):2.24 mOhm Max
Current Rating:14.2A
Current - Saturation:14.3A