ESS31-TC-002-DC24V-6A
E-T-A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ESS31-TC-002-DC24V-6A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ESS31-TC-002-DC24V-6A
Manufacturer E-T-A
Description CIR BRKR SS 6A 24VDC PUSHBUTTON
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:24V
Series:ESS31-T
Number of Poles:1
Mounting Type:DIN Rail
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Illumination Voltage (Nominal):-
Illumination:Red
Current Rating:6A