ESMH800VSN222MR25T
Buy ESMH800VSN222MR25T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ESMH800VSN222MR25T
Manufacturer Nippon Chemi-Con
Description CAP ALUM 2200UF 20% 80V SNAP
(In US Dollars)
200 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:80V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:1.181" Dia (30.00mm)
Series:SMH
Ripple Current @ Low Frequency:2.49A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:2.988A @ 100kHz
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can - Snap-In
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):113 mOhm @ 120Hz
Detailed Description:2200µF 80V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 113 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C
Capacitance:2200µF