ESD55C473K4T2A-22
AVX Corporation
ESD55C473K4T2A-22
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ESD55C473K4T2A-22 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ESD55C473K4T2A-22
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 0.047UF 50V X7R 0805
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:ESD-SAFE™
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:478-8028-2
ESD55C473K4T2A-22/2K
ESD55C473K4T2A22
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:0.047µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Capacitance:0.047µF