ERZ-VF2M470
Panasonic
ERZ-VF2M470
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERZ-VF2M470 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERZ-VF2M470
Manufacturer Panasonic
Description VARISTOR 47V 125A 2SMD JLEAD
(In US Dollars)
2000 pcs6000 pcs10000 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):47V
Varistor Voltage (Min):42V
Varistor Voltage (Max):52V
Series:ZNR®
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2-SMD, J-Lead
Other Names:ERZVF2M470
P7349TR
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Number of Circuits:1
Mounting Type:Surface Mount, MLCV
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Maximum DC Volts:38V
Maximum AC Volts:30V
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:1.8J
Detailed Description:47V 125A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 2-SMD, J-Lead
Current - Surge:125A