ERZ-E11F391
Buy ERZ-E11F391 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERZ-E11F391
Manufacturer Panasonic
Description VARISTOR 390V 6KA DISC 13MM
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):390V
Varistor Voltage (Min):351V
Varistor Voltage (Max):429V
Series:ZNR®
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Disc 13mm
Other Names:ERZE11F391
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts:320V
Maximum AC Volts:250V
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:140J
Detailed Description:390V 6kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 13mm
Current - Surge:6kA
Capacitance @ Frequency:450pF @ 1kHz