ERZ-E11A431
Panasonic
ERZ-E11A431
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERZ-E11A431 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERZ-E11A431
Manufacturer Panasonic
Description VARISTOR 430V 6KA DISC 13MM
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs100 pcs250 pcs
500 pcs1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):430V
Varistor Voltage (Min):387V
Varistor Voltage (Max):473V
Series:ZNR®
Packaging:Bulk
Package / Case:Disc 13mm
Other Names:ERZE11A431
P16688
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Maximum DC Volts:350V
Maximum AC Volts:275V
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:155J
Detailed Description:430V 6kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 13mm
Current - Surge:6kA
Capacitance @ Frequency:400pF @ 1kHz