ERZ-E10F391
Panasonic
ERZ-E10F391
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERZ-E10F391 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERZ-E10F391
Manufacturer Panasonic
Description VARISTOR 390V 4.5KA DISC 11.5MM
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):390V
Varistor Voltage (Min):351V
Varistor Voltage (Max):429V
Series:ZNR®
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Disc 11.5mm
Other Names:ERZE10F391
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Maximum DC Volts:320V
Maximum AC Volts:250V
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:91J
Detailed Description:390V 4.5kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 11.5mm
Current - Surge:4.5kA
Capacitance @ Frequency:400pF @ 1kHz