ERP030W-0700-38.5
ERP Power
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERP030W-0700-38.5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERP030W-0700-38.5
Manufacturer ERP Power
Description LED DRIVER CONSTANT CURRENT
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Output:29 ~ 38.5 V
Voltage - Input (Min):120VAC
Voltage - Input (Max):277VAC
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:2.76" L x 1.57" W x 1.06" H (70.1mm x 39.9mm x 26.9mm)
Series:ERP
Ratings:IP64
Power (Watts):27W
Operating Temperature:-30°C ~ 90°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:OCP, OTP, SCP
Efficiency:90%
Dimming:Analog
Detailed Description:700mA 29 ~ 38.5 V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Current - Output (Max):700mA