ERO-S2PHF3651
Panasonic
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERO-S2PHF3651 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERO-S2PHF3651
Manufacturer Panasonic
Description RES 3.65K OHM 1/4W 1% AXIAL
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
Series:ERO
Resistance:3.65 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Axial
Other Names:EROS2PHF3651
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:3.65 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film