ERJ-XGNJ822Y
Panasonic
ERJ-XGNJ822Y
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-XGNJ822Y with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-XGNJ822Y
Manufacturer Panasonic
Description RES SMD 8.2K OHM 5% 1/32W 01005
(In US Dollars)
20000 pcs40000 pcs60000 pcs100000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:01005
Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Series:ERJ
Resistance:8.2 kOhms
Power (Watts):0.03W, 1/32W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:01005 (0402 Metric)
Other Names:ERJXGNJ822Y
P8.2KAWTR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.006" (0.15mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:8.2 kOhms ±5% 0.03W, 1/32W Chip Resistor 01005 (0402 Metric) Thick Film