ERJ-UP8J9R1V
Buy ERJ-UP8J9R1V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-UP8J9R1V
Manufacturer Panasonic
Description 1206 ANTI-SULFUR 0.66W, 5%, 9.1O
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:-100/ +600ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:ERJ
Resistance:9.1 Ohms
Power (Watts):0.667W, 2/3W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:ERJUP8J9R1V
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:9.1 Ohms ±5% 0.667W, 2/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film