ERJ-UP8D1240V
Panasonic
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ERJ-UP8D1240V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ERJ-UP8D1240V
Manufacturer Panasonic
Description 1206 ANTI-SULFUR 0.66W, 0.5%, 12
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:ERJ
Resistance:124 Ohms
Power (Watts):0.667W, 2/3W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:ERJUP8D1240V
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:124 Ohms ±0.5% 0.667W, 2/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film